Kısıtlamada, sokakta yaşayan canlılar unutulmadı

  • Haber Merkezi
  • 3.1.2021 - 15:25

Akdeniz Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde aç ve susuz kalmamaları için ilçenin birçok noktasında sokak hayvanlarına mama, yem ve su dağıttı.

Akdeniz Belediyesi, pandemi önlemleri kapsamında 31 Aralık Perşembe günü saat 21.00'de başlayıp, 4 Ocak Pazartesi günü saat 05.00'de sona erecek sokağa çıkma yasağı boyunca sokak hayvanlarını da unutmadı. Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ın talimatıyla harekete geçen zabıta müdürlüğü ekipleri, kısıtlamanın sürdüğü günler boyunca yüzlerce kilo mama ve yemi sokakta yaşayan canlara ulaştırdı.

Zabıta ekipleri Barış, Bahçe, Dikilitaş, Hal, Karaduvar, Çay Mahallesi ile Tırmıl Sanayi Sitesi ile farklı birçok noktada yaşayan yüzlere sokak hayvanını elleriyle besledi ve su verdi.

Kısıtlama günlerinde sadece sokakta yaşayan kediler ve köpekler için değil, kentin farklı noktalarını mesken tutan güvercinlere de yem ulaştırıldı. Ayrıca Müftü Deresi üzerinde uçan martılar da unutulmadı, onlar için de dereye simitler atıldı.

  1. Öncelikle bu davranışınızı tebrik ediyorum.Bizde Akdeniz ilçesinde Mithatpaşa da yıllarca besledik sokak hayvanlarını şu anda Aydıncıktayız pandemiden dolayı gelemedik Mersine Kızım Fen edebiyat fakültesi biyoloji bölümünü bitirdi ve il bulamıyor .hayvan barınağında çalışmak onu çok sevindirir .Şimdi Mustafa beyden ricam kızına da uygun bir kadroda iş verebilirmi ben torpilli biri değilim ama eğer hak ve adalet varsa kuzımada bir iş imkanı verin lütfen ..saygılarımla

Yorum Bırak

Bilgilendirme : E-Posta Adresiniz Sitede Gözükmez.