BAŞKAN YAVUZ AKGÜL, BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül, Basından Sansürün Kaldırılışının 115’inci yılı olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Büyük bir emek ve özveri ile çalışarak topluma en doğru ve tarafsız haberi iletmek adına büyük mücadeleler veren gazetecilerin günlerini kutlayan Başkan Akgül: “Her türlü zor koşula rağmen mesleğini icra eden basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

24 Temmuz 1908 tarihinde basından sansürün kaldırılmasının demokrasi için bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Başkan Yavuz Akgül: “Basından sansürün kaldırılması, demokrasimizin olmazsa olmazlarından olan ifade özgürlüğünü sağlamıştır. Bu doğrultuda basın günümüzde demokratik hayatımızın en önemli yapı taşını oluşturmaktadır. Bu görevi layıkıyla yerine getiren basın mensupları da görevlerinin kutsaliyetinin farkında olarak toplumu yönlendirmekte ve en doğru haberi tarafsız ve ilkeli bir şekilde vatandaşlarımıza iletmektedir” dedi.

Gelişen teknoloji ile basın sektörünün de gelişmelere ayak uydurarak haberi topluma daha hızlı ulaştırmak adına çalıştığını vurgulayan Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül şunları söyledi:

Çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır. Bu doğrultuda ülkemiz medyası da kendisini güncelleyerek bu çağa ayak uydurmayı başarmış ve yeni teknolojilerle birlikte topluma haberi en hızlı şekilde ulaştırmayı hedeflemektedir. Vatandaşlarımızın doğru ve objektif haber alma hakkını sonuna kadar savunan tüm basın mensuplarının günlerini bir kez daha kutluyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir